کاربر مهمان خوش آمديد. [ ورود ]      WebMail  RSS
  چهارشنبه ، 1 آذر ماه 1396مشکلات حمل و نقل در کمیسیون حمل و نقل و گمرک تبریز مطرح گردید.

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

اعضاء انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی شمالغرب کشور به همراه اعضاء اتحادیه کارگزاران با حضور کارشناسانی از اداره کل حمل و نقل و پایانه هاو گمرکات استان در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات حمل و نقل استان در محل اتاق تبریز ترتیب داده شده بود شرکت کردند .


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتاق تبریز در ابتدا جلسه حمید بار اندوزی رئیس انجمن شرکتهای حمل و نقل شمالغرب در سخنانی به بیان مشکلات اعضاء پرداخته و گفت : اولین معضل اجرای طرح باک پر در مرزهای آذربایجان شرقی ، غربی و کردستان برای کامیونهای خروجی ایرانی میباشد.یعنی کامیون چه محموله خود را 50 کیلومتر آن طرف مرز پیاده کند یا مسافت دورتری ببرد بایستی حتماً باک خود را پر نموده و از مبلغ 45000 ریال جریمه آن را بپردازد. وی مشکل دیگر ایجاد محدودیتهای تازه برای ناوگان حمل و نقل کشورمان را توسط کشورهای دیگر عنوان کرد که این محدودیتها در کشور ترکیه به برقراری عوارض جاده ای جدید یا اخذ ویزا برای رانندگان عازم گرجستان که پروسه اخذ ویزا حدود یک ماه بطول می انجامید و با محدودیتهایی که اخیراً کشورهای روسیه و ترکمنستان ایجاد کرده جای بحث دارد.
رئیس انجمن شرکتهای حمل و نقل شمالغرب مشکل دیگر را فشارهای مالی روزافزون و ایجاد هزینه های سربار برایی شرکتها توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که نرخ خدمات خود از جمله صدور پلاک ،دفترچه و گواهینامه را هر سال 2 بار و هربار 20 درصد گران میکنند. و با این هزینه های اضافی که برای ناوگان حمل و نقل و شرکتها تحمیل می شود نبود هیچگونه پاسخگویی و نظارت خاص بر اداره کل دارایی استان که امسال بدون هیچ دلیل قانع کننده ای نرخ مالیات بر عملکرد شرکتهای حمل و نقل را بیش از 3 برابر افزایش داده است .
وی با تاکید بر این که متولی شرکتهای حمل و نقل سازمان پایانه های کل کشور بوده در حالیکه تمامی ارگانها اعم از نیروی انتظامی ، گمرک ، اتاق بازرگانی و ... هر یک به نوعی ادعای قیومیت بر آن را دارند.
و تیغ سنگین تعزیزات حکومتی نیز که تشکیلاتی مستقل برای خود محسوب می شود و تابع هیچ ارگانی نبوده و حتی نظریات دیوان عالی کشور را هم قبول نمی کند و مسائل دیگر گمرکی در مورد ارزش گذاری کالاهای گمرکی که بایستی رویه ای هماهنگ برای روان سازی امور گمرکی داشته باشند که متاسفانه در هر محلی سلیقه ای عمل می شود از مشکلات عدیده بر این صنف محسوب می شود.
رضا کامی عضو هیات نمایندگان اتاق تبریز نیز در سخنانی با اشاره به اینکه مشکلات پیش آمده در زمینه حمل و نقل صادرات را در کشور به نقطه صفر خواهد رساند ادامه داد برخی از مسائل طرح شده مسائل مربوط به قوانین و دستور العمل های کشوری است و در مورد تعدادی از مسائل عنوان شده توسط اتاق در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در حضور مقامات استانی طرح خواهد شد و امید است تا بتوانیم با طرح این موارد گامی در حل مسائل این صنف بر داریم .
گفتنی است مقدم معاون فنی گمرکی تبریز و آقاپوری رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل پایانه های استان در سخنانی به برخی از سئوالات طرح شده توسط حاضرین پاسخ دادند .

 


( پنجشنبه 17 مهر 93 )

[ بازگشت ]