تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399
کد 952

سرپرست وزارت صنعت خبر داد

تشکیل کمیته اقدام صادراتی با محوریت اتاق‌های ایران، تعاون و اصناف

سرپرست وزارت صنعت ضمن اعلام خبر تشکیل کمیته اقدام صادراتی، گفت: رئیس سازمان توسعه تجارت موظف است تا جلسات دو ساعته را با اتاق بازرگانی بدون حضور دستگاه‌ها فقط با حضور صادرکنندگان تشکیل دهد و در این جلسات تمام مسائل و مشکلات را در آن جلسه حل کند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کمیته عملیاتی و اقدام صادراتی برای حل مشکلات صادرکنندگان خبر داد.

حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت در نشست با اعضای هیئت رئیسه اتاق تعاون با بیان اینکه مقرر شده است تا کمیته اقدام صادراتی را با سه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تعاون و اتاق اصناف تشکیل دهیم گفت: رئیس سازمان توسعه تجارت موظف است تا جلسات دو ساعته را  با اتاق بازرگانی بدون حضور دستگاه‌ها فقط با حضور صادرکنندگان تشکیل دهند و در این جلسات تمام مسائل و مشکلات را در آن جلسه حل کنند.

سرپرست وزارت صنعت افزود:در جلسه‌ای با حضور معاون اول اعلام کردم اگر صادرات مسئله اول کشور است در این باره به کمیته عملیاتی نیاز داریم، زیرا شورای عالی صادرات سالی یک یا دوبار برگزار می‌شود در حالی که شان این شورا در حد مسائل کلان است.

او تاکید کرد: به دنبال مطرح شدن مسائل بزرگ در این جلسات نیستیم زیرا این مسائل باید در کارگروه توسعه صادرات گفته شود و کمیته بنگاه صادراتی موظف است بنگاه به بنگاه، تولیدکننده به تولیدکننده و صادرکننده به صادرکننده با معرفی اتاق مربوطه مشکلات را بررسی کند.

سرپرست وزارت صنعت افزود: کمیته اقدام صادراتی با معرفی اتاق بازرگانی و افراد موردنظر و افرادی که با آنها دچار مشکل شده‌اند باید مشکلات را بررسی کنند و اگر موضوع مربوط به بانک بود آن نیز به طور جداگانه بررسی شود.

او افزود: باید در کمیته اقدام، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف ایران به طور جداگانه به تشریح مشکلات بپردازند./ خبرگزاری صدا و سیما