تاریخ : دوشنبه 6 فروردين 1403
کد 4675

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی/

برون سپاری فعالیت های تولیدی به بخش خصوصی در سال جاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از هدفگذاری های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را واگذاری بخش اعظمی از فعالیت ها به بخش خصوصی برای افزایش تولید و رشد مشارکت مردمی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز، صولت مرتضوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با ویژه برنامه جهش تولید رادیو اقتصاد اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲ در حوزه رونق تولید مجموعه شرکتهای وابسته به صندوق‌های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تمام بخشهای فولاد، سیمان، تولید دارو و صنایع و مواد لبنی در هلدینگ ها و شرکتهای مختلف رشد تولید داشتیم.
 مرتضوی افزود: هدفگذاری برای ۱۴۰۳ جهش تولید است و امیدواریم به مقام مطلوبی دست یابیم، البته در واگذاری بخش اعظمی از رشته فعالیت‌ها به بخش خصوصی و تقویت بخشی که الزاماً" زیر مجموعه وزارتخانه هاست با رویکرد افزایش تولید در مشارکت مردم بسیاری از شرکتها در بورس عرضه شده و تا پایان‌سال تعداد دیگری عرضه می‌شود.
وی بیان داشت: در حوزه جهش تولید صنایع بزرگ برنامه ریزی هایی شده تا جهش ۲۰ درصدی رقم بزنیم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برای عملیاتی شدن ایده‌ها چند برنامه ریزی مهم را برشمرد و گفت: رفع موانع تولید و حساب‌های مودیان در صندوق‌ها در حال تسهیل است.
وی خاطر نشان کرد: صدور آسان مجوزها برخط و غیر کاغذی شده و مقرر شده تا ۵میلیون نفر دوره لازم را برای مهارت آموزی و توسعه مراکز آموزشی دوره ببینند.
 مرتضوی اظهار امیدواری کرد با افزایش ظرفیت اسمی و سرمایه در گردش از محل تسهیلات با همکاری وزارت اقتصاد و بانک مرکزی مؤلفه‌های اقتصاد پویا در کشور رقم بخورد.