شعار سال هدر

تاریخ : چهارشنبه 22 دي 1400
کد 2913

استاندار آذربایجان شرقی:

نتایج بررسی های مرکز پژوهش اتاق تبریز می تواند فرصت طلایی برای مسئولان باشد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خروجی جلسات مرکز پژوهش های اتاق تبریز در صورت کاربردی بودن می تواند فرصت طلایی برای مسئولان باشد.
عابدین خرم در جلسه مرکز پژوهش های اتاق تبریز با موضوع بررسی بودجه 1401 در محل این اتاق، اظهار داشت: ثبات و رشد اقتصادی، کاهش تورم، افزایش اشتغال و تولید و جلوگیری از کسری بودجه از اهداف کلان بودجه سال آینده است.

استاندار آذربایجان شرقی از اساتید دانشگاه، بازرگانان و صاحب‌نظران مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی تبریز خواست عارضه‌های احتمالی بودجه 1401 را احصا و راهکارهایی که می‌تواند در سطح ملی تاثیرگذار باشد را ارایه کنند. 


 
وی اضافه کرد: بزرگترین مشکل مدیریت اقتصادی کشور، نبود ثبات است که این امر موجب شده از تولیدکننده تا مصرف‌کننده همگی ناراضی باشند.

خرّم با اشاره به اینکه دلیل این نارضایتی‌ها، انباشت مشکلات اقتصادی در 40 سال گذشته است، افزود: برای حل این مشکلات، نیاز به جراحی اقتصادی داریم که این امر در بودجه 1401 مورد توجه تصمیم‌گیران و کارشناسان صاحب سبک قرار گرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی، بررسی و نقد بودجه 1401 در مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی تبریز را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نتیجه این جلسات کارشناسی می‌تواند در مرحله تصویب و اجرای قانون بودجه تاثیرگذار باشد.

خرّم با تاکید بر اینکه خروجی این جلسات باید کاربردی باشد، گفت: نتایج این بررسی‌ها، فرصتی طلایی برای مسئولان اجرایی است تا با کمترین خطا  مسیر را ادامه دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه ریسک پذیری در بین مدیران ما به شدت پایین است، افزود: متاسفانه برخی شرکت‌های بزرگ به جای توسعه تولید، سرمایه‌های خود را در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند که این بزرگترین تهدید برای بخش تولید است.


در این جلسه جمعی از اساتید دانشگاهی و اعضای مرکز پژوهش های اتاق تبریز به بحث پیرامون بودجه 1401، نقاط ضعف و قوت، تاثیر تغییر نرخ و مبلغ مالیات در بودجه و تاثیرات آن بر بازرگانی و صنعت و همچنین تغییرات نرخ ارز، فرصت ها و تهدیدات آن پرداختند.


 
گفتنی است مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی تبریز به منظور ایفای نقش موثر در راهبری اقتصادی استان از طریق بهبود محیط کسب و کار و تقویت فرهنگ نوآوری، کارآفرینی و رقابت پذیری ایجاد شده و به دنبال بهره گیری از نظرات اساتید دانشگاهی و ایجاد ارتباط دو سویه مابین دانشگاه و صنعت است.