تاریخ : سه شنبه 30 دي 1399
کد 2149

مدیرعامل شرکت راه‌آهن خبر داد

امضای ۳ سند مشترک ایران و ترکیه برای افزایش همکاری‌های ریلی

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از امضای ۳ سند مشترک بین ایران و ترکیه خبر داد و اظهار کرد که این توافق در راستای به حداکثر رساندن ظرفیت حمل بار و مسافر بین دو کشور به امضاء رسیده است.

سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: گسترش همکاری‌های ریلی بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکیه ضروری است و طی تفاهم و همکاری‌های فی‌مابین، در حوزه راه‌آهن، ما رکورد حمل بار را در شرایط کرونا شکسته‌ایم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن اظهار داشت: طی ۹ ماه سال جاری بیش از ۵۰۰ هزار تن جابه‌جایی بار داشته‌ایم که این میزان تا پایان سال به ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید و این رکورد بسیار خوبی است.

وی از توافق با طرف ترکیه‌ای برای تقویت کریدور شرق به غرب؛ از چین، افغانستان، پاکستان به ترکیه از طریق کشورمان خبر داد و تصریح کرد: مسیر چین به اروپا از شاخه جنوبی و ترکیه – افغانستان و ترکیه – پاکستان و همین‌طور اتصال بنادر جنوبی ایران به ترکیه موضوعاتی است که با امضای این سند، سرعت خواهند گرفت و عملیاتی خواهند شد.

رسولی تأکید کرد: انتظار می‌رود که کریدور فرا ملی موسوم به خط آهن استانبول – تهران – اسلام‌آباد با اتصال راه‌آهن بین چین و ترکیه به پروژه راه جدید چین متصل شود.