شعار سال هدر

تاریخ : سه شنبه 11 مهر 1396
کد 111

جلسات سند توسعه و تدبیر استان

صمد حسن زاده رئیس اتاق بازرگانی تبریز در جلسه سند توسعه و تدبیر استان با قدردانی از دکتر جبارزاده و دکتر بهبودی که از سال 92 به فکر تدوین سند توسعه و تدبیر بوده اند...
صمد حسن زاده رئیس اتاق بازرگانی تبریز در جلسه سند توسعه و تدبیر استان با قدردانی از دکتر جبارزاده و دکتر بهبودی که از سال 92 به فکر تدوین سند توسعه و تدبیر بوده اند و در تحقق آن تلاش های شبانه روزی انجام داده اند خاطر نشان کرد: به منظور توسعه می بایستی به کمک چهره های علمی و فرهیختگان دانشگاهی جامعه باید برنامه هایی تدوین شود تا جامعه در کمترین زمان ممکن و با کمترین منابع به اهداف تعیین شده نایل آید. و مسائل و مشکلات موجود جامعه را مرتفع و از بحرانی های جهانی و منطقه ای مصون بماند.
رئیس اتاق تبریز با تاکید بر این نکته که اگر منتظر باشیم که دیگران به ما برنامه بنویسند نخواهیم توانست به جایگاه مورد نظر مان در توسعه نایل آیم در تدوین سند تدبیر و توسعه استان خاطر نشان کرد: این سند می تواند گامی به منظور حل مسائلی همچون کمبود ذخایر آب کشور، نبود زیر ساخت های سازهای کافی در بحث توسعه همچون راه های ارتباطی مناسب، رکود در صنعت ساختمان، صندوق های بازنشستگی و... باشد وی با اشاره به سخنان دکتر نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور گفت: کتر نیلی با شاره به این نکته که در طول 35 سال گذشته به اندازه 350 سال از منایع آبی کشور برداشت نموده ایم یاد آور شد : باید با کارکارشناسی و فرهنگی بتوانیم مباحثی از این دست را مدیریت نمایم. وی با اشاره به سخنان یکی از مسئولان آلمانی در خصوص مسائل و مشکلات آبی در ایران گفت: مسئول آلمانی تاکید می کرد که به نظر می رسد شما هیچ مشکلی در این خصوص ندارید چرا که با وجود این که در آلمان از نظر منابع آبی مشکلی نداریم  ولی در رسانه های کشور هر لحظه به منظور بهبود فرهنگ مصرف آب برنامه های در حال ارائه به افکار عمومی هستیم و این در حالی است که در ایران با وجود مشکلات اساسی در حوزه آب کمتر برنامه فرهنگی در این خصوص تهیه و ارائه می گردد.
رئیس اتاق تبریز اظهار امیدواری نمود که جلسات سند تدبیر و توسعه در راستای توسعه همه جانبه استان و کشور موثر واقع شود .  

 
آلبوم تصاویر جلسات سند توسعه و تدبیر استان