شعار سال هدر

تاریخ : چهارشنبه 5 مهر 1396
کد 110

آیین تجلیل از خدمات دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی در دولت یازدهم

هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز با حضور مسئولان ارشد استانی و فعالان اقتصادی و صنعتی استان از خدمات دکتر جبارزاده در دوران تصدی گری استاندار آذربایجان شرقی تجلیل نمودند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز در مراسم تجلیلی که به پاسداشت خدمات دکتر جبارزاده در دوران تصدی گری ایشان در سمت استانداری آذربایجان شرقی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، حجت‌الاسلام آل‌هاشم، فعالان اقتصادی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران ادارت و سازمانهای استان و نمایندگان تشکلهای صنعتی و تولیدی و...  توسط هیات نمایندگان و هیات رئیس اتاق تبریز در محل هتل پارس (ائل گولی تبریز) تدارک دیده شده بود، صمد حسن زاده رئیس اتاق تبریز با اشاره به این نکته که این مراسم به پاس قدردانی از خدمات یک شخصیت علمی، اقتصادی و اجتماعی کشورمان برگزار شده است، یادآور شد: دکتر جبارزاده در مقاطع مختلفی همچون؛ دفاع مقدس، مجلس، استانداری و... خدمت ارزشمندی در راستای توسعه همه جانبه کشورمان از خود به یادگار گذارده است و مطمئنا در مسئولیت جدید خود به عنوان معاون سیاسی وزیر محترم کشور نیز می تواند منش خیر برای کشورمان باشد.
رئیس اتاق تبریز با اشاره به این نکته که  صحبت کردن درباره شخصیتی که در تمام دوران خدمتش دلسوزانه و صادقانه خدمات ارزشمندی را در راستای اعتلای کشورمان از خود به یادگار گذارده، سخت است خاطر نشان کرد: مطمئنا مردم خدمات ایشان را فراموش نخواهند کرد.
رئیس اتاق تبریز با اشاره به تدوین سند توسعه و تدبیر در زمان تصدی گری دکتر جبارزاده به عنوان استاندار آذربایجان شرقی  گفت: ایشان با بهره مندی از اساتید دانشگاه های استان به خصوص دانشگاه تبریز این سند راهبردی را تدوین نمودند ، که علاوه بر استان در استانهای دیگر کشور نیز مورد توجه مدیران ارشد گرفت و مقرر شد استان های دیگر نیز سند توسعه و تدبیر خود را با الگو قرار دادن سند استان اذربایجان شرقی تدوین نمایند. وی اعلام و ابلاغ برنامه های اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری، همزمان با آغاز اجرای سند توسعه استان و مدیریت موازی این دو برنامه را از دیگر موفقیت های مدیریتی دکتر جبارزاده خواند و یادآور شد: ایشان در پیشبرد این دو برنامه به عنوان فرمانده قرارگاه اقتصاد مقاومتی «عاشورا»موفق عمل نمود و سبب ارتقاء جایگاه اقتصادی استان شد.
حسن زاده کمک و حمایت مدیریت کلان استان از واحد های که به خاطر کمبود نقدینگی در شرایط رکود اقتصادی کشور دچار مشکل شده بودند را از دیگر اقدامات موثر دکتر جبارزاده و همکارانشان در استان خواند و یاد آور شد: حضور دکتر جبارزاده در شهرکهای صنعتی و دیدار با فعالان اقتصادی و ارائه راهکار با همفکری صاحبان صنایع به صورت موردی برای هر واحد تولیدی سبب شد تا واحد های که دچار مسائل و مشکلاتی بودند، بتواند به چرخه تولید بازگشته و در توسعه اقتصادی کشور نقش خود را به شایستگی ایفاء نمایند.  
رئیس اتاق تبریز با اشاره به مدیریت جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی توسط دکتر جبارزاده خاطر نشان کرد: مدیریت بی نظیر ایشان سبب شد که استان در بین شوراهای سراسر کشور جزء بهترینهای کشور قرار گیرد.
وی با اشاره خدمات ارزشمند دکتر جبارزاده در دوران تصدی گری استاندار آذربایجان شرقی گفت : مطمئنا دعا خیر مردم همیشه پشتیبان ایشان در تمام مراحل زندگیشان خواهد بود.
حسن زاده در خصوص استاندار جدید آذربایجان شرقی گفت: آقای خدابخش با شرایط استان آشنا هستند و انتخاب ایشان گزینه مناسبی برای استانداری آذربایجان شرقی بوده که امیدوارم در این مسئولیت موفق باشند. وی در این خصوص افزود: خدمات آقای خدابخش در استان اردبیل در رونق فضای کسب و کار و حمایت از بخش کشاورزی ارزشمند بود و امیدوارم در مدیریت آذربایجان شرقی هم به موفقیت های بیشتری دست یابند.
وی در خصوص حمایت اعضای اتاق و فعالان اقتصادی از مدیریت ارشد استان تاکید کرد: فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی تبریز خود را در کنار استاندار جدید می دانند و به عنوان مشاور به پیشبرد اهداف توسعه استان کمک خواهند کرد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی هم در این آئین فرصت های مدیریتی را محبت الهی برای خدمت به مردم دانست و گفت: مسئولان باید قدر فرصت خدمت به مردم را بدانند.
حکمتعلی مظفری افزود: خدمات آقای جبارزاده در طول 4 سال گذشته شایان توجه و قابل تقدیر است و همراهی وی با صنایع و تشکیل مستمر جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای رسیدگی به مشکلات این بخش از جمله نقاط درخشان کارنامه آقای جبارزاده است.
مسعود پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید استان، اظهار کرد: اگر نتوانیم درست تصمیم بگیریم و نقشه راه مناسبی نداشته باشیم، راه به جایی نمی‌بریم پس لازم است همواره براساس برنامه‌ای از پیش تدوین شده حرکت کنیم.
وی با اشاره به تدوین سند تدبیر توسعه در استان افزود: در استان از بدو ورود دولت تدبیر و امید یک برنامه راهبردی و عملیاتی که قابل اجرا بود نوشته شد تا  مسیر توسعه استان براساس آن مشخص شود.
پزشکیان با بیان این‌که در کشور نباید دعوا برای قدرت باشد، گفته: امروز باید دعوا برای پاسخگویی، خدمت و حل مشکلات مردم باشد.
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس  یادآور شد: ما تنها کشوری هستیم که به تشیع و نگاه تشیع باور و اعتقاد داریم و موقعیت فعلی برازنده ما نیست، باید طرحی نو دراندازیم و کاری کنیم کارستان؛ باید نگاه خود را عوض کنیم چرا که قابل قبول نیست در جامعه ما جوانان بیکار و رانت و فساد در جریان باشد.
وی با بیان اینکه فردا در قیامت نخواهند پذیرفت که ما نتوانستیم خون شهدا را پاس داریم، افزود: زنده ماندن سخت‌تر از شهید شدن است؛ چرا که اگر زنده هستیم باید با تمام توان برای حل مشکلات مردم و پاسخگویی مناسب به حوائج آنها مبارزه کنیم.
وی در خصوص موقعيت جدید دکتر جبارزاده تاکید کرد: حضور آقای جبارزاده در وزارت كشور برايمان فرصت هست و باید از این فرصت برای حل مشكلات استان بهره مند شویم.
پزشکیان در خصوص استاندار جدید آذربایجان شرقی گفت: دکتر خدابخش قبلاً در این استان حضور داشتند و ناآشنا با اینجا نیستند؛ باید دست به دست هم دهیم و روند قبلی را ادامه دهیم تا به سر منزل مقصود برسیم.
اسماعیل جبارزاده، معاون سیاسی وزیر کشور و استاندار پیشین آذربایجان شرقی نیز در این آئین با تقدیر از اتاق بازرگانی تبریز، گفت: من افتخار مى كنم تربيت يافته مكتب شهيد باكرى هستم.
وی با بیان اینکه مسئولیت معاونت سیاسی وزیر کشور از استانداری سنگین تر است، افزود: مسئولان از پذيرش مسئوليت هاى سنگين به عشق مردم و نظام نهراسند.
جبارزاده از همراهی و حمایت مردم، مسئولان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در طول مسئولیت خود قدردانی کرد و گفت: من خود را ملزم به خدمت به مردم آذربایجان می دانم و هر زمان لازم باشد در سریع ترین زمان خود را به تبریز خواهم رساند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم ، در مراسم تودیع و معارفه استاندران آذربایجان شرقی گفت: ما از استاندار آذربایجان ‌شرقی در ارتباط با ترویج فرهنگ اسلامی و مقابله جدی با تهاجم فرهنگ غرب انتظار اقدامات اساسی را داریم و از ایشان می خواهیم که در این زمینه مسئولین و نهادهای فرهنگی و تاثیرگذار استان را تقویت نماسد. وی در این خصوص تلاش و کوشش شبانه روزی برای فراهم سازی زمینه های ازدواج و اشتغال جوانان و تحصیل کرده های دانشگاهی به همراه مد نظر قرار دادن سیاست های نظام در حوزه جمعیت را خواستار شد.
امام جمعه تبریز مقابله جدی با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با سوداگران مرگ را از دیگر انتظارات خود از استاندار جدید آذربایجان شرقی بیان کرد.
آل هاشم، تلاش و توجه جدی برای حفظ و احیای محیط زیست و به خصوص دریاچه ارومیه را جزو مطالبات جدی خود و مردم آذربایجان شرقی و حتی استان های همجوار از دولت و مسئولان استانی بیان کرد و خواستار اقدامات اساسی مسئولان در این خصوص شد.
 وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه همه زندگی خود را مدیون خون پاک شهدا هستیم، یادآور شد: باید توجه داشت که بی توجهی به این فرهنگ اصیل اسلامی، سیطره فرهنگ منحط غربی را در جامعه اسلامی سهل تر می کند.
آل هاشم با تاکید بر نقش اقتصاد مقاومتی در بهبود وضعیت زندگی و معیشتی مردم، گفت: در این راستا رفع بیکاری در بین جوانان از اولویت های اساسی است که همدلی همه مسوولان را می طلبد که می بایستی مورد توجه جدی استاندار جدید قرار گیرد. وی در این راستا خاطر نشان کرد: در حال حاضر کارخانجات و واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی با مشکلاتی روبرو هستند که باید با همدلی و تدبیر و برنامه ریزی این معضلات اقتصادی استان برطرف شود.
نماینده ولی فقیه در استان، ترویج فرهنگ قرآنی در بین جوانان استان، توجه به جوانان، میدان دادن به آنها و افراد پاک دست را از جمله انتظارات خود از استاندار جدید بیان و اظهار کرد: خوشبختانه استان نمایندگان خوبی در مجلس شورای اسلامی دارد که امیدواریم با همدلی و هم صدایی و هماهنگی بتوانیم در این استان حساس و مهم با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود در خدمت مردم باشیم.
مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی در دولت دوازدهم، در مراسم تودیع و معارفه استانداران جدید و قدیم آذربایجان شرقی افزود: با همکاری نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه مسوولان استان برنامه بسیار خوب سند تدبیر و توسعه استان را ادامه خواهیم داد.
وی ادامه داد: خداوند را شاکرم که بعد از 14سال که در استان بسیار مهم آذربایجان‌شرقی خدمت کرده بودم مجددا افتخار خدمت در این استان را پیدا کردم.
خدابخش اظهار کرد: 20 سال قبل که در آذربایجان شرقی توفیق خدمت داشتم دولت پول قابل توجهی داشت و همه دغدغه ما جذب بودجه و پول از دولت بود ولی  اکنون منابع مالی دولت بسیار محدود است و در کنار این محدودیت ها فرصت های بسیارخوب بخش خصوصی، صندوق توسعه ملی و پسا برجام را دارا هستیم که می بایستی از آن بهره مند شویم.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: امیدواریم قدم های موثری در جهت توسعه استان و ایجاد اشتغال و اهداف دولت دوازدهم برداریم.
وزیر کشور در مراسم معارفه استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: استاندار های منتخب باید سیاست‌های اعتدالی دولت را در استان ها را  پیش برند. وی در این خصوص یاد اور شد:استاندار باید از ظرفیت‌های همه مردم استفاده کرده و سیاست‌ها و برنامه‌های اعتدالی دولت در استان را پیش برد.
عبدالرضا رحمانی‌فضلی، در مراسم تودیع و معارفه استانداران آذربایجان شرقی گفت: عاشورا عصاره زندگی و تجلی فداکاری ایثار، حب و عشق، وصال و فنا است، ما با خداوند و ائمه عهد و میثاق بسته‌ایم که رهرو صدیقی برای راه ائمه اطهار و خدمت به مردم باشیم.
وی با بیان اینکه همه باید بدانیم تعهد داریم و به تعهداتمان پایبند باشیم، افزود: چهار سال قبل دکتر جبارزاده را معرفی کردیم که با لطف خدا و همکاری و همدلی همه مسؤولان، مردم و هدایت‎های نماینده ولی فقیه با نیت خالص و گام‌های استوار در جهت اهداف ترسیم شده دولت در استان تلاش کردند و در ارزیابی‌هایی که در وزارت صورت داده ایم، استان آذربایجان‌شرقی را در انجام ماموریت‌های محوله دولت موفق می‌دانیم و دکتر جبارزاده در حوزه تعامل، پیگیری و رعایت اصل اعتدال در استان آذربایجان شرقی موفق بودند که همین موفقیت‌ها موجب شد که رئیس جمهور به دولت پیشنهاد کنند که ایشان در جایگاه معاونت سیاسی وزارت کشور حضور داشته و در انتخاب استانداران، فرمانداران، احزاب و سایر نقش‌های خطیر و حساس این معاونت ایفای نقش نمایند. وزیر کشور با بیان اینکه دکتر خدابخش نیز از استانداران موفق بوده و در رعایت اعتدال و ایجاد نشاط و شادابی موفق بودند، افزود: اولویت و ترجیح ما  انتصاب استاندارانی است که با آنها کار کرده ایم و سیاست‌ها و برنامه‌های دولت را می‌دانند و وقتی مستقر شدند می توانند امور را به سرعت پیش برند.
وی تصریح کرد: توفیق استاندار جدید به همکاری و همدلی همه بستگی دارد و امیدواریم از راهنمایی‌ها و هدایت‌های حجت‌الاسلام آل‌هاشم نیز برخوردار باشند،
رحمانی فضلی در خصوص برنامه های دولت دوازدهم گفت: سیاست‎های دولت با توجه به مواردی که رئیس جمهور ابلاغ کردند کماکان اقتصاد مقاومتی است که می بایستی این برنامه را  به هر وسیله و اقدامی با توجه به شرایط آن را پیش بریم و با حمایت‌های رهبری، کشور را به جایگاه‌های روشن، مؤثر و مفید برسانیم. وی ساماندهی آسیب‌های اجتماعی را اولویت دوم دولت خواند و گفت: آذربایجان‌شرقی از این نظر جزو استان‌های موفق به شمار می‌رود.
وزیر کشور افزود: بحث امنیت به عنوان بستر و زیرساخت همه فعالیت‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است که در استان این بستر باید تقویت شود تا بتوانیم برای مردم احساس آرامش معقول و منطقی و مستمر ایجاد کنیم. وی بر لزوم تقویت احزاب، صیانت از آزادی‌های فردی و برگزاری انتخابات قانونی تاکید و تصریح کرد: در حوزه فرهنگی معتقدیم هویت ما هویت اسلامی و انقلابی است و باید از هویت و علت وجودی خود با جدیت و تدبیر حمایت و صیانت کنیم و همه امکانات را پای کار آوریم.
این مسؤول در بخش دیگری از صحبت‌های خود یادآور شد: بالاترین سقف امنیت را در منطقه داریم، اگرچه با بالاترین تهدیدها در طول 39 سال از عمر انقلاب از طرف آمریکا مواجهیم. وی ادامه داد: تشکیل گروه‌های انحرافی داعش، القاعده و طالبان و تهدیدات مرزی همه به خاطر این است که دنیای اسلام به حریت نرسند، ما محور و ثقل قدرتمند منطقه خاورمیانه با تجربه 39ساله هستیم و با تکیه بر اراده مردم موفق بوده‌ایم و بازهم موفق خواهیم بود و این اراده خداوند است که دین خود و مردم مسلمان را موفق کند.
لازم به ذکر است به پیشنهاد دکتر جبارزاده هدایایی که به منظور تجلیل از ایشان از طرف موسسات و واحد های تولیدی تهیه شده بود به منظور آزاد سازی زندانی که به خاطر مشکلات مالی در حبس بودند در آن مورد هزینه خواهد شد که بر اساس اعلام رئیس دادگستری استان به آزاد سازی 51 زندانی منجر شد.

 
آلبوم تصاویر آیین تجلیل از خدمات دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی در دولت یازدهم